Ramazan İmsakiye! 2020 İlk sahur imsak vakti ve iftar ezanı ne zaman saat kaçta okunacak? İstanbul Ankara İzmir sahur saati ve il il iftar saatleri

Müslüman âleminin heyecanla beklediği gün geldi, çattı. On bir ayın sultanına kavuşmak için heyecanla bekleyen milyonlarca vatandaş geri sayıma başladı. Bu ay içerisinde eller semaya yükselecek, dualar ve ibadetler yapılacak. Farz olan oruç ibadeti yerine getirilecek. Bu nedenle de ilk sahur imsak vakti ve iftar saati merak konusu oldu. Diyanet İşleri’nin yayınladığı imsakiye ile Ramazan ne zaman başlıyor sorusu da cevabını buldu. Ramazan imsakiye ile İstanbulAnkaraİzmir, Bursa, Konya, Kayseri, Antalya sahur vakti ve il il iftar saatleri için doğru yerdesiniz. 2020 Ramazan İmsakiye ile ilk oruç ne zaman tutulacak, sahur saat kaçta, iftar saati kaçta gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz. İşte İstanbul, Ankara, İzmir ve il il sahur ve iftar saatleri!

İstanbul, Ankaraİzmir ve il il imsakiye yayınlandı. Diyanet’in resmi internet sitesinden yayınlanan imsakiye ile ilk sahur imsak vakti ve ilk iftar saati belli oldu. Müslüman âleminin heyecanla beklediği on bir ayın sultanında milyonlarca kişi farz olan oruç ibadetini yerine getirecek. Ramazan imsakiyesi ile sahur saati ve iftar saatleri ise bu yıl da imsakiye sayfamız ile sizlerle olacak. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Kayseri ve Antalya’da sahur saat kaçta, iftara ne kadar kaldı, gibi tüm soruların cevabı için doğru yerdesiniz. Peki, ilk sahur saat kaçta ne zaman kalkılacak ve ilk oruç hangi gün tutulacak? Ramazan ne zaman başlıyor? İşte İstanbul, Ankara, İzmir sahur saati ve il il iftar saatleri!

Ramazan İmsakiye! 2020 İlk sahur imsak vakti ve iftar ezanı ne zaman saat kaçta okunacak? İstanbul Ankara İzmir sahur saati ve il il iftar saatleri

RAMAZAN İMSAKİYE 2020

İstanbul, Ankara, İzmir’de yaşayan vatandaşlar başta olmak üzere milyonlarca kişi sahur saati kaçta sorusuna cevap aramaya başladı. 23 Nisan Perşembe gecesini, 24 Nisan’a bağlayan gece ilk sahur kalkılacak olması nedeniyle imsak vakti merak konusu oldu. Ramazan İmsakiyesi ile il il sahur ve iftar saatlerine ulaşabilirsiniz.

İLK SAHUR (İMSAK) VE İFTAR VAKTİ SAAT KAÇTA?

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınladığı imsakiye ile il il imsak ve iftar saatleri belli oldu. İlk oruç tutmanın heyecanı yaşanırken, sahur saati de en çok merak edilen konular arasında ilk sırada yer aldı.

İstanbulAnkaraİzmir için imsakiye lütfen şehir isimlerine tıklayınız!

RAMAZAN AYI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

İslam aleminin heyecan beklediği on bir ayın sultanı Ramazan ayı 24 Nisan 2020 Cuma günü başlayıp, 23 Mayıs 2020 Cumartesi günü sona erecek.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Ramazan Bayramı Arefesi: Cumartesi günü, 23 Mayıs 2020

Ramazan Bayramı – 1. Gün: Pazar günü, 24 Mayıs 2020

Ramazan Bayramı – 2. Gün: Pazartesi günü, 25 Mayıs 2020

Ramazan Bayramı – 3. Gün: Salı günü, 26 Mayıs 2020

Ramazan İmsakiye! 2020 İlk sahur imsak vakti ve iftar ezanı ne zaman saat kaçta? İstanbul Ankara İzmir sahur saati ve il il iftar saatleri

KURBAN BAYRAMI 2020 NE ZAMAN?

30 Temmuz Perşembe Kurban Bayramı Arifesi

31 Temmuz Cuma Kurban Bayramı 1.gün

1 Ağustos Cumartesi Kurban Bayramı 2.gün

2 Ağustos Pazar Kurban Bayramı 3.gün

3 Ağustos Pazartesi Kurban Bayramı 4.gün

RAMAZAN AYININ FAZİLETLERİ NELER?

Ramazan ayının faziletli olmasının belli başlı sebepleri:

– Hidâyet rehberimiz Kur’ân-ı Kerim, bu ayda indirilmeye başlamıştır. (Bakara 2/185)

– Cenâb-ı Hakk’ın, “bin aydan daha hayırlı” olduğunu haber verdiği Kadir Gecesi bu aydadır.

-En mühim sebep de Yüce Rabbimizin kullarına lûtufta bulunarak, senenin bir ayını kazanç mevsimi hâline getirmesidir. Kendilerine bahşedilen bu fırsatı değerlendiren mü’minler, Kitap ve Sünnet-i Seniyye’yi bir ay boyunca hayatlarına yansıtır, böylece büyük ecirler kazanmış ve günahları da affedilmiş olarak bayram sabahına çıkarlar.