macOS Catalina 10.15.4 ek güncellemesi çıktı

Apple macOS Catalina 10.15.4 güncellemesi üzerinden geçen yaklaşık 2 haftanın ardından, yeni ek güncellemeyi kullanıcılarına ulaştırmaya başladı. macOS Catalina 10.15.4 ek güncellemesi birçok hata düzeltmesi içeriyor. Ayrıca MacBook Air 2020 için ek detaylar bulunuyor.

Yeni macOS Catalina 10.15.4 ek güncellemesi yayınlandı

Yeni güncelleme ile birlikte ilk olarak FaceTime tarafında yaşanan sorunların çözüldüğüne dikkat çekiliyor. Bir süredir iOS 9.3.6 ile OS X El Capitan 10.11.6 sürümlerine ve önceki sürümlere sahip olan Apple cihazları ile FaceTime bağlantılarında sorunlar oluştuğu belirtiliyordu. Nitekim Apple, iPhone, iPad ve Apple Watch modellerinde bu hatayı çözdükten sonra Mac tarafında da macOS 10.15.4 ek güncellemesi ile söz konusu bu hatayı çözmüş oluyor.

macOS Catalina 10.15.4 ek güncellemesi

Buna ek olarak Office 365 uygulamasında tekrar edilen parola sorma sorununun da çözüldüğü ifade ediliyor. Bir diğer önemli sorun giderme işlemi ise USB-C tarafında kendini gösteriyor. USB-C tarafındaki yanıt verme sorunları da yeni macOS Catalina 10.15.4 güncellemesi ile çözülüyor.

Yayınlanan güncellemede yeni MacBook Air 2020 için de ayrı bir hata düzeltmesi bulunuyor. Yapılan açıklamaya göre 4K ve 5K harici ekran bağlantısının kesilmesi ve yeniden bağlanma sırasında ortaya çıkan sorunlar da çözülmüş durumda.

Tüm bunların dışında genel olarak performans iyileştirmeleri ve çeşitli hata düzeltmeleri de güncelleme ile Mac kullanıcılarına ulaştırılmaya başlamış oldu.

Son olarak yeni güncellemeyi indirmek ve yüklemek için kullandığınız tüm Mac modellerinin Sistem Tercihleri uygulaması üzerinden Yazılım Güncelleme bölümünü kullanmanız gerektiğini de hatırlatmakta fayda var.

macOS Catalina’ya geçiş yapmak için apple resmi sitesinden bilgi alabilirsiniz! TIKLAYINIZ