Kediniz Tüy mü döküyor ? Çözümü burada!

Eğer sizin kedinizde benim kedim gibi heryerde yumak yumak tüy bırakıyorsa ve bundan bıktıysanız doğru yerdesiniz!

Uzun araştırmalarım sonucunda çözüm bulamadığım ve içinde boğulduğum kedi tüylerine bir son vermek amacıyla birçok deneme yaptım! İnternetten bulduğum hemen hemen her türlü bilgiyi denedim sonuç çok az değişim ancak sonuç sıfır oldu. Veteriner hekime gittim de ise mevsim değişikliği, stress, vitamin eksikliği 1 km liste yaptı.. Sonuç yok! Doktorun saydıkları zaten nedenlerden ancak hangisi ? Benim kedim 1.5 yaşında şuan Chinchilla mix uzun tüylü.

Veteriner hekimin saydıkları nedenler zaten genel nedenler ama hangisi olduğunu bulmak çok zordu

Benim internetten okuyum uyguladım ancak faydasını çok göremediğim aşamaları sizinle paylaşmak isterim

  • Her gün düzenli olarak tüylerini taradım
  • Aşırı yem vermemeye çalıştım.
  • Kaliteli mama kullanıyorum ( Royal Canin Sensible)
  • Stresi azaltmaya çalıştım oyun vs ile..
  • Cozzy rahat relax olabilecekleri alanlari sagladım

Sonuç %20 etki etti diyebilirim ancak hala atletlerim pantolonlardan tüyler fışkırmakta idi.. ta ki BioPetActive Dermacat ile tanışana denk. Öneri vs ile değil bizzat kendim birazcık ilaci araştırınca tüy dökmelerine iyi geldi kanısına vardım. Ancak tonlarca hap var çünkü yorumlar bazen o kadar saçma oluyor ki insanlar yorum yazılacak yere kargonun çok iyi paketlendiğini çok hızlı kargolandığını yazıp teşekkür ediyorlar…

BioPetActive Dermacat Yucca, Biotin Katkılı Sarımsaklı İnaktif Bira Mayası Tableti 0,5mg !

Bir Kutu sipariş verdim. İçindeki vitaminlerden dolayı zaten ödül maması gibi ancak benim kedim gibi nazlı ise kediniz mamanın içine atmanız yeterli oluyor arada kaynıyor..

Bir hafta denedim sonuç alamadım! Kutu üzerinde 5kg kadar 1 tane verin yazıyordu ve benim kedim 4.5 kg idi. Sonra kendimde sanırım doz yeterli degil 1 haftada 2 adet vermeyi deneyeyim sonuçta antibiyotik olmadığı için aşırı bir zararının olmadığını düşündüm..

Zaten kedimi gözlemliyordum sonuç VALA! tüy dökülmesi resmen %80 yok oldu! Hatta 1 ay sonunda %99 diyebilirim kızgınlık döneminde bile çok az döktü.. İlaci yaklaşık 1 senedir kullanıyorum hiç bir problemimiz yok gayet saglıklıyız! Veteriner hekim destekleyici olarak kullanmak yararlı olur devam edebilirsin demesiyle hapa olan güvenim arttı..

O gün bugündür tatmin edici şekilde tüy dökmeyi kestik! Bu yazımı tüyden şikayet eden tüm kedi severlere yardım amaçlı yazıyorum!

Gözünüz kapalı bu ürünü alabilirsiniz benim kedimin tüy sorununa çözüm oldu umarım kediniz içinde yararlı olur.