23 Nisan evde nasıl kutlanır, neler yapılır? Çocuklar için evde yapılacak 23 Nisan etkinlikleri nelerdir?

Ülkemizde corona virüsü pandemi sebebiyle 23 Nisan etkinlikleri evde yapılacak. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı her sene çeşitli etkinliklere ve görsel şovlara sahne olurdu. Okullarda çocuklar şiirler okur, en yakın dostlara mesajlar gönderilirdi. Günümüzde etkisini sürdüren yeni tip corona virüsü önlemleri kapsamında çocuklar evlerinde kalarak ailesiyle el işi kağıtlarından bayrak yapmaya başladı. Öte yandan arkadaşlarıyla görüntülü olarak birbirlerine okuyacakları en güzel şiirlerin arayışına girişti. Peki çocuklar için evde 23 Nisan etkinlikleri nelerdir? 23 Nisan evde nasıl kutlanır, evde neler yapılır?

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü önlemleri kapsamında 23 nisan etkinlikleri evden yapılacak. Bu sene Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için hem Milli Eğitim Bakanlığı hem de aileler evde etkinlik kapsamında çocuklarıyla birlikte hazırlanıyor. Öte yandan birçok kurum ve okul etkinlikler için sosyal medya platformlarında çocukları eğlendirmek için çalışmalarına devam ediyor. Öğrenciler el işi kağıtlarından bayraklar yapmak ve kullanılmayan ürünlerde evde kendi sanatlarını yaratmaya çalışıyor. Peki 23 Nisan evde nasıl kutlanır, evde neler yapılır? Çocuklar için evde 23 Nisan etkinlikleri nelerdir?

23 NİSAN’DA EVDE NELER YAPILIR?

Yeni tip corona virüsünden ötürü yaşamın ve eğitimin evde devam ettiği bugünlerde, çocuklarına unutulmaz bir hediye vermek isteyen ebeveynler, 23 Nisan’da evde yapılacak etkinleri araştırıyor. Haberimizde, 23 Nisan evde nasıl kutlanır, neler yapılır sorusunun yanıtına erişebilirsiniz.

23 NİSAN EVDE HANGİ ETKİNLİKLER YAPILIR?

23 Nisan‘da evde çocuklarda el işi kağıtlarından resimler yapabilirsiniz. Renkli el işi kağıtlarından bayrak yapılabilir. Onlıne olarak çocuklar arkadaşlarıyla birlikte şiirler okuyabilir. Karton kağıtlardan fener yapabilirsiniz.

BAYRAK YAPIMI İÇİN KULLANILAN MALZEMELER

1 adet 24*34 ebadında kontraplak yada mukavva

1 adet stik yapıştırıcı

1 adet A-4ebadında kağıt türk bayrağı

1 adet A-4 ebadında simli eva

Meclis Başkanı Şentop’tan 23 Nisan çağrısı

“Evde kal” çağrısına uyarak 100. yıl coşkusunu yaşamak için iki ayrı davette bulunan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, imkanı bulunan herkesi, 20 Nisan Pazartesi TBMM’nin 100. yılı, milli irade ve Milli Mücadele’yi konu alan kişisel videolarını sosyal medyadan yayımlamaya çağırdı.

Şentop, 19 Nisan akşamı ilan edilecek ortak etiketle yayımlanacak videolardan, en çok beğeni alan ilk 500’üne, TBMM 100. Yıl İcra Komitesi tarafından kitaplar hediye edileceğini belirterek şunları kaydetti:

“Şu günlerde herkesin evde kalarak bu anlamlı yıl dönümünü kutlama arayışı ve heyecanına yönelik bir davetimiz daha var. 23 Nisan 2020 akşamı, birçok yabancı parlamento başkanının ve misafirin de katılımıyla TBMM’nin bahçesinde, farklı şehirlerimizden canlı katılımlarla da renklenen ve yüz yıllık Meclis tarihimizi anlatan güçlü bir gösteri eşliğinde büyük bir resepsiyon planlamıştık.

Şimdi onun yerine, bütün vatandaşlarımızın bir şekilde katılabileceği, aynı dakikalarda bütün herkesin kalbinin aynı duygularla atacağı bir davetimiz var. 23 Nisan 2020 Perşembe akşamı, saat 21.00’de tüm Türkiye’yi, evlerinde ve balkonlarında bayraklarıyla 100. yıl coşkusunu, İstiklal Marşı’nı söyleyerek kutlamaya çağırıyoruz. Aynı saatte görsel medyamız İstiklal Marşı yayınıyla bu coşkuya eşlik edecek. Milli Mücadele’nin ruhunu yansıtan o mısralarla, 100. yılın heyecanını milletçe hep birlikte yaşayalım.

23 NİSAN COŞKUSU TRT İLE EVLERDE

23 Nisan Şenliği yayınlarını bu yıla özel farklı bir formatta hazırlayan TRT, hem geçmiş yılların en güzel bölümlerini hem de çocukların Türkiye’nin her köşesinden göndereceği videoları ekrana getirecek. TRT, bu yılki şenlik yayınında, hem geçmiş yılların en güzel bölümlerini hem de çocukların Türkiye’nin her köşesinden göndereceği videoları ekrana getirecek.

TRT’nin 42’ncisini düzenlediği Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği yayınları ile evler daha da şenlenecek. TRT yayınladığı duyurularla çocukları, camlarını Türk bayraklarıyla süslemeye, şarkı söylemeye, şiir okumaya, gösteri yapmaya ve bunları kaydedip TRT’ye göndermeye davet etti. Çektikleri videoları “www.trt23Nisan.com” adresine yükleyen çocukları tüm Türkiye, TRT 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde TRT ekranlarından izleyecek.

23 Nisan Çocuk Şenliği, TRT1 özel yayınında ve TRT Çocuk’ta ise gün boyu yayınlanacak. Videolarını gönderen çocuklara teşekkür belgesi gönderilecek. TRT ayrıca çocukların ve ailelerin video çekerken dikkat etmesi gereken hususları ve katılım şartlarını “www.trt23Nisan.com” adresine yayınladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir