Takipte et
Trendler

Gezi Rehberi

Laravel Türkiye
İnceleme

Laravel Türkiye 

Merhaba,

Bu yazımda sizlerle geleceği yönlendiren yazılım dünyasıyla alakalı bir forumu paylaşacağım.

trlaravel.com

Tanıdığım bir kaç yazılımcının bir araya gelip oluşturduğu güzel bir forum sitesi. Burada laravel framework yapısından tut Python hakkında bir çok makale ve örnek scriptler bulabilirsiniz. Türkiyede gerçekten yazılım konusunda parlak insnalar mevcut ancak paylaşım ve kaynak aramaya geldigimizde neredeyse sıfır çekiyoruz bazı laravel forumları mevcut ancak yetersiz oldukları çok açık.

Forumdan görünüm

Bu nedenle kaynak aramaya başlanıldığında ilk olarak stackoverflow devreye giriyor. Bu tarz siteler neden türkiyede yok neden biz kaynak gösteremiyoruz yaklaşımından yola çıkarak kurulan bir forum olduklarını söylüyorlar. Bence trlaravel.com bu konuda yanlışta degil tabiki bir sof kadar olamazlar ancak geliştirme ve gelişme aşamasında belkide basamak olabilirler diye görmekteyim.

Site aynı zamanda Freelancerlarında buluşma noktası olmayı hedefliyor. Ücretli veya Ücretsiz yardımında olduğunu vaadeden forum yöneticileri yapıyı hobi olarak kurduklarını ve Türk yazılımcıların bir arada daha üretken daha geliştirici olabilieceklerini savunduklarınıda ekliyorlar. Haksızda degiller. Bu konuda aklıma şu ananim söz geliyor;
“Ne verirsen elinle oda gelir seninle”

Kısacası güzel bir forum.. Bende katılıyorum. Her zaman paylaşmak güzeldir.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *

2022 Tüm Hakları Saklıdır. Geliştirici  : Alas Yazılım Bilişim ve Danışmanlık Hizmetleri