Merhaba,

Genelde hiç şikayetçi olmam bu araba piyasasından. Arabada alamıyor değilim ancak başını almış halay çeken bu araba piyasasına devlet artık bir fren yaptırmalı diye düşünüyorum..

Piyasaların bu tarz dalgalanmalarla fiyatların 10 yukarı 1 aşağı doğru gelmesiyle arabasının satmak isteyenide almak isteyenide zora sokan bir ekonominin içerisinde boğulmadan yüzmeye çalışıyoruz.

Hepimizin bildigi, artık arabanın yatırım aracı haline dönüşmesi ile birlikte at hırsızlarınında bu işte fedai modunda pastadan pay almaya çalışmaları acımızı çok acıtır oldu. Şu an 98 model bir araba bile 30 ila 65 bin tl arasında kendine yer buluyor. Bu gerçekten araba piyasasının ekonomideki orta sınıfın tamamen silindiğinin diğer bir kanıtıdır.

Tüm dünya etkilenmiş olabilir, tamam bir süreçten geçiyorda olabiliriz. Algı operasyonlarıda olabilir. Hatta Bulgaristan üzerinden cyber atak altındada olabiliriz. Ancak devlet neden bu araba piyasını bir regulasyona sokmak istemiyor?

Neden ?? Arabaların ederlerinin üstünde satılmayacagını gösteren bir regulasyon sistemi neden yok? Örneğin amerikada KBB tüm araba galericileri ve halk tarafından standartları oluşturan bir yapı olarak kabul ediliyor. Bizdede varyasyon siteler var ancak devlet destekli yada devlet tarafında bir ağırlı olmadığı için halk tarafından yada al-satçılar tarafından kabul görmüyor.

Bizim devlette buna benzer bir yapı ortaya çıkarsada bu at hırsızları evlerinden yada iş yerlerinden 1 liralık arabayı 5 liraya çekmese olmaz mı ?