Takipte Kal

* Favorilerinize aldığınız konular hakkında bilgilendirilirsiniz!

Yeni Trendler
21 Oca 2022

Blog Post

9.0
Memory Cleaner for Mac! Mucize ram temizleme uygulaması
Teknoloji

Memory Cleaner for Mac! Mucize ram temizleme uygulaması 

Eğer bir mac kullanıcısıysanız ve bu uygulamaya sahip degilseniz inanın bana sisteminiz ve siz çok şey kaçırıyorsunuz! Uygulama hakkında kısaca bilgi vermek isterim. Bu uygulamayı kendim kullanıyorum ve tüm mac kullanıcılarına öneriyorum!

Memory Cleaner uygulaması benim gibi uygulamadan uygulamaya sıçrayan, birini kapatıp digerini açan bir kullanıcı iseniz bu uygulama size sisteminizde bellek yönetimi yapmak için biçilmiş kaftan. Çok basit bir çalışma yapısı var. Ayarlarından sistemle başlatı seçiyorunuz. Daha sonra ayarladan gene sistem belleğinin ne kadar kaldığında ram temizlensin seçenekleri mevcut.

Kendinize özgü ayarlarınızı yapıyorsunuz. Sistem siz bir uygulamayı kapattığınızda o uygulamanın kullandığı ram’i tekrar uygulamayı açabilmek adına kullanılmış olarak tutuyor taki ram alanı manuel olarak refresh edilene dek ( bilgisayarı tekrardan başlatmak). Bu uygulama sayesinde bunu yapmıyorsunuz, kapattığınız uygulamanın kullandığı ram temizleniyor ve kullanmanız için boşta kalan ram alanına ekleniyor ve ram belleğiniz sürekli güncel kalıyor. Otomatik temizleme aralığını çok sık yapmamanızı öneririm sistemi zorlayabilirsiniz. Ancak stabil bir ayar belirlerseniz sistem harika hareket ediyor ve yetersiz bellekten kaynaklanan tıkanmalar son buluyor..

Ayarlar kısmı aşağıdaki gibi bende.. İsterseniz ; show a notification alanını işaretleyip bellek temizleme işlemi tamamlandığında bilgide alabiliyorsunuz.

Teknik olark biraz bahsetmek istersek

Memory Cleaner , bellek kullanımını izlemek ve belleğinizi temizlemek için kullanılan bir uygulamadır. Önbelleğe alınmış belleği temizleyerek Mac’inizin performansını artırır ve yeni uygulamalar için daha fazla bellek kullanılabilir hale getirir. Uygulama, bilgisayarınızdaki RAM kullanımını izler ve tek bir tıklama ile kullanılmayan belleği serbest bırakır.

Bellek Temizleyici ile bellek kullanımını kolayca yönetebilirsiniz. Menü çubuğundaki hareketli bir durum simgesi, kullanılan bellek yüzdesinin yanı sıra çalıştırılan bellek temizliğini gösterir.

Mac uygulamalarından çıkmaya zorlayın.

 • Daha önce donmuş uygulamalar sorunuyla karşılaştıysanız, “Mac’te Çıkmaya Zorla” seçeneğinin çalışmayabileceğini biliyorsunuzdur.
 • Uygulama bu sorunu çözebilir ve Finder’ı bile çıkmaya zorlayabilir.

Bellek Temizleyicideki yenilikler

 • MacOS Big Sur’un en son sürümü için optimize edilmiştir.
 • Firefox ve Safari bellek kullanımının gösterilmesi düzeltildi.
 • Programlar ve süreçler tarafından kullanılan RAM sayımı iyileştirildi

Geliştirici web sitesi

9.0
Puan

Artıları

 • Menü çubuğunda görüntülenen bellek kullanım bilgileri
 • Uygulama başına bellek kullanımı
 • Gerektiğinde manuel olarak müdahale etme
 • Otomatik hafıza boşaltma
 • Ücretsiz Full kullanım sunması

Eksileri

 • Türkçe dil desteği yok

Sonuç

Bu uygulama için benim puanım 10 üzerinden 9. Tamamen ücretsiz ve sürekli güncellenen bir yapısı var.. Dil desteğinden dolayı 1 puanını kestim. Ram ile ilgili sıkıntı yaşayan mac kullanıcıların kullanması gereken harika bir program.

Related posts

2021 evishayat.com | Tüm hakları sakladır.