Takipte Kal

* Favorilerinize aldığınız konular hakkında bilgilendirilirsiniz!

Yeni Trendler
21 Oca 2022

Blog Post

Intel Windows sorunsalı, M1 VMware Fusion’a gelmiyor mu?,  ARM Windows lisansı belirsiz..
Teknoloji

Intel Windows sorunsalı, M1 VMware Fusion’a gelmiyor mu?, ARM Windows lisansı belirsiz.. 

Ücretli ücretsiz herkes VMware kullanıyor ve bu arkadaşlar bu işte gerçekten başarılı idiler.. Tabiki kıyaslamalarda tartışmalar olabilir.. Kiminki daha iyi hesabına ancak Mac M1 chipli ürünlerini piyasaya sürene kadar VMware gerçekten işinde ehildi.. Ancak Krallık tacı bana göre şuan Parallels‘in eline geçiyor gibi.. Şuan ARM windows ile birlikte M1 chipli macler windows kullanabiliyor.. VMware’de durum ise karanlık.. Hala üzerinde çalıştıklarını söyleselerde tarih vermekten kaçınıyorlar.. Buda işin ne kadar çıkmazda olduğunu gösteriyor..

Vmware ve Parallels hakkında biraz kıyaslamadan ziyade avantaj dezavantaj bilgisi vereyim ufakcıkta olsa bilgisi olmayan arkadaşlar vardır diye..

Wmware ev kullanıcılar için ücretsiz olmasından pratik ve hızlı olmasına kadar birçok yönden başarılı ancak Apple’ın yeni chip yapısına entegre olmakta bir hayli geç kaldılar..

Parallels ise ücretli öğrenci veya ev kullanıcı olmanız bir şeyi değiştirmiyor.. Kullanımı Vmware kadar pratik ve hızlı hatta bana kalırsa Parallels işi bir üst seviyeye taşımış.. Mac kullanıcısıysanız ve 3rd parti yazılımlar için windows’a ihtiyac duyuyorsanız Parallels yazılımına bir göz atmanızda fayda vardır diyebilirim..

Sanallaştırma şirketi VMware, M1 Mac’lerde x86 sanal makinelerini desteklemeyi planlamıyor ve Microsoft lisanslama koşullarını açıklığa kavuşturana kadar Apple Silicon’daki ARM VM’lerde Windows’tan uzaklaşıyor.
Şirket , bu hafta bir blog gönderisinde kullanıcıları güncelledi ve Apple Silicon için VMware Fusion’ın Herkese Açık Teknoloji Önizlemesini “bu yılın sonundan önce” sunmayı planladığını da sözlerine ekledi .
X86 VM’ler konusundaki duruşunu açıklayan VMware, “Biraz açık sözlü olmak gerekirse, Apple silikon üzerinde x86 işletim sistemlerini çalıştırmak bu projeyle sunmayı planladığımız bir şey değil. Örneğin, Windows veya Linux’u bir x86 ISO’dan yüklemek olmayacak. iş.”

Microsoft, Windows’un ARM sürümünü sunmaktadır. Şu anda yalnızca Microsoft’un Windows Insider programında Tech Preview olarak kurulabilir.

Microsoft, Windows’un ARM sürümünü sunmaktadır. Şu anda yalnızca Microsoft’un Windows Insider programında Tech Preview olarak kurulabilir.

Rakip Parallels, VM uygulamasını M1 Mac’ler için Windows desteğiyle güncellerken , VMware, ARM’de Windows’un, açıklama yapmadan rahatça reddedemeyeceği bazı gri lisans alanları sunduğunu söylüyor.
“[Microsoft’un lisansı] Apple Silicon hakkında hiçbir şey söylemiyor.” Şirket, “Şimdilik, çalışmalarımız Linux konuk işletim sistemlerine odaklanmış durumda ve Microsoft’un Windows on Arm lisanslarını daha geniş bir şekilde sunması durumunda, resmi olarak desteklemeye hazır olacağımızdan eminiz.”

Apple , Apple Silicon içeren ilk Mac’leri Kasım 2020’de tanıttı. 13 inç MacBook Pro , MacBook Air ve Mac mini’nin güncellenmiş modelleri Kasım ayında piyasaya sürüldü. İMac ve iPad Pro’nun M1 tabanlı modelleri Mayıs ayında piyasaya sürülecek.

Related posts

2021 evishayat.com | Tüm hakları sakladır.